KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14574059
nr 1457 4059
Antonio Enrico Fiorentino
(1894-1962), Italien
Man. Signerad, akvarell, 27x18, yttermått inklusive ram: 39x30 cm
Antonio Enrico Fiorentino, italiensk bildkonstnär född 1894, död 1962.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 28 mars 2022
kl 20:30:06
23/3 18:40:35
100 kr
28/3 00:37:13
Antonio Enrico Fiorentino
Läs mer om Antonio Enrico Fiorentino
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta